Wyjazd na wakacje, zaplanowane zakupy zagranicą, a nawet spłata kredytu w walucie – to zaledwie kilka sytuacji, gdy przydaje się wymiana walut online. Dostępność usługi przez całą dobę sprawia, że nawet osoby, które odkładają najważniejsze sprawy finansowe na ostatnią chwilę, mogą korzystać z usługi, zapewniającej klientowi korzystne kursy wymiany walut.


Popularność kantorów internetowych

Wymiana walut online nie byłaby możliwa, gdyby nie istniały miejsca, w których można sprzedać lub kupić walutę po korzystnym kursie. Takim miejscem są kantory internetowe, które działają online, a ich dostępność nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami czasowymi. Każdy użytkownik może skorzystać z jego usług wtedy, gdy ma czas na dokonanie transakcji, przy czym wymiana walut online jest dostępna jedynie dla zalogowanych użytkowników kantorów internetowych. Kursy wymiany walut w kantorach online są zdecydowanie korzystniejsze niż kursy walut w kantorach stacjonarnych czy bankach.

Kantor internetowy oferuje niskie kursy dzięki niskim spreadom, które sięgają zwykle 1-2 groszy, nie ma również kosztów związanych z obsługą waluty, bowiem wszystkie transakcje dokonywane są online. Kolejnym atutem internetowej wymiany walut jest całodobowa dostępność. To rozwiązanie przydaje się zwłaszcza osobom, które na zakup waluty mają czas w nocy czy w weekendy. Tradycyjne kantory i placówki bankowe są wówczas najczęściej niedostępne – w kantorze internetowym można dokonywać transakcji kupując wybraną walutę. Nie ma również niebezpieczeństwa, że którejś waluty może zabraknąć ze względu na duże zainteresowanie jej zakupem.

Dodatkowe rozwiązania, jakie oferują kantory internetowe, mogą się nieco różnić. W niektórych z nich można dodatkowo zamówić wypłatę waluty we wskazanym kantorze stacjonarnym, współpracującym z kantorem online. W innych natomiast oprócz kursów walut, jakie oferuje klientom kantor, dostępne są także specjalne kalkulatory. Są one skierowane przede wszystkim do osób spłacających kredyty walutowe, bowiem pozwalają na porównanie wysokości raty kredytu przy jej spłacie bezpośrednio po kursie oferowanym przez bank oraz z uwzględnieniem zakupu waluty online. Takie porównania zawsze wypadają na korzyść kantoru online.

Kategorie: Aktualności